Samorząd Uczniowski

działalność

W kolejnych miesiącach roku szkolnego SU realizuje działania zarówno te wewnątrzszkolne, jak i lokalne. Do stałych, corocznych działań należy:

 • Prowadzenie akcji „ADOPCJA SERCA” (patrz szczegóły), podczas której uczniowie zbierają symboliczną „złotówkę” dla głodujących dzieci z Afryki. 
 •  Na przełomie listopada i grudnia przeprowadzanie akcji na rzecz rodzinnych domów dziecka - „Góra Grosza”.
 • Każdego roku niesłabnącą popularnością cieszą się wróżby Andrzejkowe organizowane przez gimnazjalistów dla uczniów szkoły podstawowej. Właśnie w tym czasie proponujemy trochę dla zabawy, a trochę na serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość.  
 • Zgodnie z tradycją, 6 grudnia Święty Mikołaj przynosi dzieciom prezenty. Każdy
  z uczniów otrzymuje także coś słodkiego od wyczekiwanego Mikołaja. Czasami ogłasza konkurs na najładniej ozdobioną salę lekcyjną, ale wysoki poziom
  i zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców często nie pozwala na wyłonienie jednego zwycięzcy i gratulacje należą się wszystkim klasom!
 • Luty to czas dla ... zakochanych. W tym czasie SU organizuje „Pocztę Walentynkową”, poprzez którą każdy może przesłać ciepłe słowa drugiej osobie.
 • Organizacja Pierwszego Dnia Wiosny należy do uczniów szkoły podstawowej
  i skierowana jest do gimnazjalistów. Zabawy, konkursy, szkoła makijażu na wesoło, itp. są doskonałą zabawą dla każdego, niezależnie od wieku.
 • W tym roku włączenie się w akcję na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Jej celem jest zbieranie jak największej ilości nakrętek, które potem hospicjum oddaje do firmy recyklingowej. Ta z kolei wypłaca fundacji PHD środki finansowe za skup zakrętek, by na końcu za zebrane pieniądze zakupić sprzęt medyczny potrzebny podopiecznym hospicjum.  
      Ponadto Samorząd Uczniowski pomaga w przygotowywaniu i przeprowadzaniu  konkursów, imprez i uroczystości szkolnych takich jak Dzień Chłopca, Dzień Kobiet, Dzień Edukacji Narodowej, Tydzień Edukacji Globalnej, festyn w zoo, dba o przepływ informacji.
      Czy uczniowie naszej szkoły wiedzą, co oznacza „samorządność, samorząd”? Nawet jeśli nie potrafią sformułować definicji to swoją postawą, zaangażowaniem, zapałem, samodzielnością i niezależnością  udowadniają, że pojęcia te są im bliskie, a wartość człowieka nie w tym , kim jest, nie w tym, co ma , ale w tym, czym dzieli się z innymi.    
      Nad realizacją zadań ujętych w planie prac samorządu czuwa p. Marlena NiedźwieckaKontakt

I Społeczne Gimnazjum STO
ul. Polanki 11
80-308 Gdańsk

tel. +48 (58) 552-43-61
tel.kom. +48 512 33 88 11
fax. +48 (58) 558-50-40

ibe
seo
1procent
Polanki - Szkoła Podstawowa
Społeczne Towarzystwo Oświatowe
Szkoła z klasą
Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją