Nasze sukcesy

rok szkolny 2016/2017

Najlepsi w Trójmieście

Korzenie nauki są gorzkie, a owoce słodkie. (przysłowie polskie)
Z ogromną radością informuję, że nasze I Społeczne Gimnazjum STO uzyskało pierwszą lokatę w rankingu najlepszych trójmiejskich gimnazjów:)))))) Ranking jest tworzony na podstawie EWD ( Edukacyjna Wartość Dodana)w aspekcie trzyletnim.
Metoda EWD to zestaw technik statystycznych pozwalających zmierzyć wkład szkoły w wyniki nauczania. By można ją zastosować, potrzebne są wyniki przynajmniej dwóch pomiarów osiągnięć szkolnych: na początku nauki w danej szkole i na jej zakończenie. Polski system egzaminacyjny dostarcza danych do wyliczania EWD dla gimnazjów (sprawdzian w klasie VI szkoły podstawowej jako miara na wejściu, egzamin gimnazjalny jako miara na wyjściu) oraz szkół maturalnych (egzamin gimnazjalny jako miara na wejściu, egzamin maturalny jako miara na wyjściu).
Inf. Bogumiła Kamut
Na zdjęciach bohaterowie sukcesu - absolwenci gimnazjum z lat  szkolnych 2015/16, 2014/2015, 2013/2014


III miejsce w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE POEZJI PATRIOTYCZNEJ

8 października zespół "Na Piętrze" działający pod kierunkiem pani Beaty Dettlaff, w składzie:Ida Dzierżanowska, Magdalena Chwal, Hanna Gęba, Antonina Grabowska, Weronika Rostkowska, Ewa Trenkner, Anna Szczęch, Katarzyna Piernicka,  zdobył trzecie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji patriotycznej.
Brawo!!!



Wyróżnienie w XI Pomorskim Konkursie Fotograficznym

Jan Janiszewski z IG otrzymał wyróżnienie w Pomorskim Konkursie Fotograficznym "Morskie impresje". Finał konkursu odbył się 21 listopada 2016 r. Organizatorami konkursu są: Gimnazjum nr 19 w Gdańsku, Urząd Miasta, JKMW "Kotwica" w Gdyni oraz MOSiR w Gdańsku.
Gratulujemy!


Martyna Kapitańska stypendystką Marszałka Województwa Pomorskiego

Z przyjemnością ogłaszam, że uczennica IG Martyna Kapitańska za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2016/2017 w ramach Pomorskiego programu pomocy stypendialnej 2015/2016 i 2016/2017 współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa.  Pomorskiego. 
Gratulujemy laureatce!!! 
Inf. Bogumiła Kamut
Na zdjęciu Martyna przyjmuje gratulacje od pani Dyrektor i  pani wychowwczyni Beaty Dettlaff podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2015/2016



Konkurs Biblijny

Uczniowie zakwalifikowani do etapu rejonowego.
Jan Alwasiak 1 kl. -1. miejsce (85% pkt)
Andrzej Wasilewski 2 kl. - 2.  miejsce (84% pkt)
Ponadto 3 osoby, które uzyskały min. 80 % pkt. tj.:
Robert Filipczak 3 kl.
Antonina Grabowska 3 kl.
Kajetan Grabowski 1 kl. 

Uczestnicy etapu wojewódzkiego konkursu biologicznego

Pola Gawrycka kl.2
Andrzej Wasilewski kl.2
Maria Konkol kl. 3
Ewa Trenkner kl.3
Bartłomiej Plewczyński kl. 3
Jan Beszczyński kl.3


Trzeci Pomorski Mecz Matematyczny

Dnia 12 stycznia 2017 r. uczniowie gimnazjum naszej szkoły wzięli udział w trzecim już meczu matematycznym. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna z Akademii Dobrej Edukacji w Gdańsku. Szkołę godnie reprezentowali: Kornelia LipowskaAntonina  Grabowska, Katarzyna Piernicka, Marta Czubasiewicz, Hanna Gęba, Aleksandra Libionka, Jakub Czubasiewicz, Jan Beszczyński, Marcel Ustowski i Adam Pacek. Mecz zakończył się dla nas ogromnym zwycięstwem!

Etapy rejonowe konkursów kuratoryjnych

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego kuratoryjnych konkursów przedmiotowych

Konkurs z Matematyki dla Szkoły Podstawowej

Martyna Ciszkiewicz kl. VI
Agnieszka Pacek kl. V
Marek Dziedzic kl. VI
Karol Gajewski kl. VI
Filip Szczerba kl. VI
Dominik Urbański kl. VI

Konkurs chemiczny


Ewa Trenkner
Marysia Konkol
Kornelia Lipowska
Bartek Plewczyński
Robert Filipczak
Andrzej Wasilewski

 

Konkurs z języka polskiego

Kornelia Lipowska
Hanna Gęba
Antonina Grabowska
Barbara Trzaska
Pola Gawrycka
Maria Konkol
Aleksandra Libionka


Kuratoryjny konkurs z języka polskiego

Filip Szczerba.


                                                               Konkurs z fizyki

                                                           1. Jakub Czubasiewicz
                                                           2. Antonina Grabowska
                                                           3. Marcel Ustowski
                                                           4. Maciej Czapliński

 

                                         Konkurs z języka angielskiego dla gimnazjum

                                                               1. Judyta Pacuła
                                               2. Jan Beszczyński
                                               3. Dominik Radomski
                                               4. Marcel Ustowski
                                               5. Kornelia Lipowska
                                               6. Ewa Trenkne

                                               Konkurs z historii

                                                 1. Oliwier Jurczak

                                                 2. Jan Beszczyński

                                                 3. Kuba Czubasiewicz

                                                 4. Ida Dzierżanowska

 

 

 
 

 



Judyta Pacuła w finale Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego

Z przyjemnością informuję, że uczennica gimnazjum Judyta Pacuła zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego. Serdeczne gratulacje! 
Inf. Joanna Kowalczyk


Kornelia i Judyta w finale konkursu przedmiotowego z j. angielskiego

Do finału wojewódzkiego konkursu z języka niemieckiego przeszły dwie nasze uczennice z klasy 3g - Judyta Pacuła i Kornelia Lipowska. 
Inf. Mirosława Czochańska


Jakub Czubasiewicz w finale konkursu z fizyki

Z przyjemnością informuję, że uczeń gimnazjum Jakub Czubasiewicz zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Fizyki.
Dorota Szukalska


Olivier Jurczak laureatem kuratoryjnego konkursu z geografii

Gratulacje dla Oliwiera Jurczaka (laureata) i Jana Beszczynskiego (finalisty) "Kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z geografii".
Inf. Justyna Sławińska


Judyta Pacuła laureatką XXII Megaolimpiady Wiedzy z Języka Niemieckiego

Wielkie gratulacje dla Judyty Pacuły z klasy 3g za zdobycie tytułu laureata XII Megaolimpiady Wiedzy z Języka Niemieckiego organizowanej przez Akademickie Liceum Ogólnokształcąće "Lingwista"!
Inf. Mirosława Czochańska


Kuratoryjny Konkurs Przedmiotowy z Biologii - wyniki

Z ogromną przyjemnością przedstawiam wyniki tegorocznego Konkursu Biologicznego dla gimnazjum. 
Laureat:
1. Bartłomiej Plewczyński kl.3
Finaliści:
1. Maria Konkol kl.3
2. Ewa Trenkner kl.3
3. Pola Gawrycka kl.2
4. Jan Beszczyński kl.3
5. Andrzej Wasilewski kl.2
Gratulacje dla uczniów!

Kuratoryjny Konkurs Przedmiotowy z Fizyki - finał

Gratulacje dla Kuby Czubasiewicza finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki.

Życzę dalszych sukcesów w konkursach przedmiotowych
Dorota Szukalska

Szkolny etap "Lubię poezję"

Gratulujemy zwycięzcom Konkursu Recytatorskiego LUBIĘ POEZJĘ, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji rejonowych:
Zuzannie Małys z kl. I (I miejsce) i Karolinie Tomaszewskiej z kl. III (II miejsce) - w kategorii klas 0-III;
szóstoklasistom Martynie Dominiak-Górskiej (I miejsce) i Dominikowi Urbańskiemu (II miejsce) - w kategorii kl. IV - VI;
trzecioklasistom z gimnazjum Jakubowi Czubasiewiczowi (I miejsce) i Kornelii Lipowskiej (II miejsce).

Eliminacje rejonowe odbędą się w II Podstawowo-Gimnazjalnym Zespole Szkół Społecznych STO w Gdańsku przy ul. Kartuskiej 245:
26 kwietnia (środa), godz. 9:30 - szkoła podstawowa (klasy 0 - III)
27 kwietnia (czwartek), godz. 9:30 - szkoła podstawowa (klasy IV -VI)
28 kwietnia (piątek), godz. 9:30 - gimnazja

Gratulujemy również wszystkim zdobywcom miejsc trzecich: Lenie Kryńskiej z zerówki, Zosi Dobkowskiej z kl. VI, Weronice Rostkowskiej z kl. II gimnazjum oraz osobom wyróżnionym: Dąbrówce Kucharz i Karolowi Mrowcowi z kl. II, Franciszkowi Daneckiemu z kl. III, Antoninie Wencie z kl. IV i Erykowi Tafel z kl. V, jak również gimnazjalistom Mateuszowi Skwarskiemu z kl. I i Antoninie Grabowskiej z kl. III.
Klementyna Kasprzyk-Kucharz


Wyniki Konkursu Biologicznego dla gimnazjum

Z ogromną przyjemnością przedstawiam wyniki tegorocznego Konkursu Biologicznego dla gimnazjum. 
Laureat:
1. Bartłomiej Plewczyński kl.3
Finaliści:
1. Maria Konkol kl.3
2. Ewa Trenkner kl.3
3. Pola Gawrycka kl.2
4. Jan Beszczyński kl.3
5. Andrzej Wasilewski kl.2

Gratulacje dla uczniów!


Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

Małgorzata Nurzyńska oraz Hubert Czapiewski Mistrzami Szkoły w Tenisie Stołowym

W dniach 21 i 28 marca 2017 r odbyły się II Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Tenisie Stołowym. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 45 uczniów z klas IV-VI. Turniej odbywał się oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców. W pierwszej fazie rozgrywek zostali wyłonieni mistrzowie poszczególnych klas, którzy bezpośrednio awansowali do turnieju finałowego a także zawodnicy uzyskujący awans z miejsca drugiego i trzeciego.

Mistrzami poszczególnych klas zostali:

Małgorzata Nurzyńska kl. IV

Agnieszka Pacek kl. V

Julia Tyszkiewicz kl. VI

Hubert Czapiewski kl. IV

Eryk Tafel kl. V

Kacper Czapliński kl. VI  

W turnieju finałowym wystartowało po 8 zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców. Nad całością turnieju czuwali nauczyciele wf: Marta Kępowicz i Grzegorz Nurzyński. Funkcje sędziów pełnili uczniowie, głównie z klasy VI.

Klasyfikacja końcowa Finału Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym:

Dziewczęta:

1.      Małgorzata Nurzyńska kl. IV

2.      Julia Tyszkiewicz kl. VI

3.      Martyna Ciszkiewicz kl. VI

4.      Maria Ulasińska kl. V

5.      Zofia Dobkowska kl. VI

6.      Tara Gustin-Naryniecki kl. VI

7.      Zuzanna Przyborska kl. V

8.      Martyna Dominiak-Górska kl. VI

Chłopcy:

1.      Hubert Czapiewski kl. IV

2.      Tafel Eryk kl. V

3.      Kurc Oliwier kl. VI

4.      Żyliński Kajetan kl. IV

5.      Wolski Jan kl. V

6.      Szczerba Filip kl. VI

7.      Czapliński Kacper kl. VI

8.      Kowalski Jakub kl. V

Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom za sportową walkę  i przestrzegania zasad fair-play.

 

nauczyciel wychowania fizycznego

Grzegorz Nurzyński



Lubię poezję. Śpiewacy

Gratulujemy wszystkim śpiewakom, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji rejonowych Konkursu Recytatorskiego Lubię Poezję! Są to następujące osoby:
trzecioklasistki Helena Chyła i Natalia Ulasińska (kategoria kl. 0-III),
szóstoklasistka Tara Gustin-Naryniecki (kategoria kl. IV - VI),
gimnazjaliści Antonina Grabowska z kl. I i Andrzej Wasilewski z kl. II (kategoria gimnazjum).

Życzymy też dalszych sukcesów nagrodzonym z kl. 0 - III: drugoklasistkom Poli Rybkowskiej (II. miejsce) i Julii Łopacińskiej (III. miejsce), Dawidowi Lipowskiemu i Weronice Rybkowskiej z kl. I (wyróżnienia) oraz gimnazjalistom Barbarze Lasce z kl. I (III. miejsce), Magdzie Chwal z kl. II i Mateuszowi Skwarskiemu z kl. I (wyróżnienia).

Zmagania rejonowe odbędą się w II Podstawowo-Gimnazjalnym Zespole Szkół Społecznych STO przy ul. Kartuskiej 245:
26 kwietnia (środa), godz. 9:30 (klasy 0 - III)
27 kwietnia (czwartek), godz. 9:30(klasy IV -VI)
28 kwietnia (piątek), godz. 9:30 - gimnazjum

Trzymamy kciuki!
Klementyna Kasprzyk-Kucharz


Jakub Czubasiewicz - finalistą konkursu "Losy oręża polskiego"

Z przyjemnością informuję,że Kuba Czubasiewicz uzyskał tytuł finalisty etapu wojewódzkiego konkursu Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego: od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. Gratulacje!!!
Grażyna Niemyjska


Kuratoryjny konkurs przedmiotowy z biologii - wynikikońcowe

Z ogromną przyjemnością przedstawiam wyniki tegorocznego Konkursu Biologicznego dla gimnazjum. 
Laureat:
1. Bartłomiej Plewczyński kl.3
Finaliści:
1. Maria Konkol kl.3
2. Ewa Trenkner kl.3
3. Pola Gawrycka kl.2
4. Jan Beszczyński kl.3
5. Andrzej Wasilewski kl.2

Gratulacje dla uczniów!
Małgorzata Borzęcka


Lubię poezję! Recytatorzy-etap szkolny

Do etapu rejonowego konkursu recytatorskiego "Lubię poezję" szkolna komisja konkursowa zakwalifikowała:

Zuzannę Małys z klasy I, Karolinę Tomaszewską z klasy III, Martynę Dominiak-Górską i Dominika Urbańskiego z klasy VI oraz Kornelię Lipowską i Jakuba Czubasiewicza z klasy III G.

Inf. Maciej Rakowski 

Gratulujemy zwycięzcom Konkursu Recytatorskiego LUBIĘ POEZJĘ, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji rejonowych:

Zuzannie Małys z kl. I (I miejsce) i Karolinie Tomaszewskiej z kl. III (II miejsce) - w kategorii klas 0-III;
szóstoklasistom Martynie Dominiak-Górskiej (I miejsce) i Dominikowi Urbańskiemu (II miejsce) - w kategorii kl. IV - VI;
trzecioklasistom z gimnazjum Jakubowi Czubasiewiczowi (I miejsce) i Kornelii Lipowskiej (II miejsce).

Eliminacje rejonowe odbędą się w II Podstawowo-Gimnazjalnym Zespole Szkół Społecznych STO w Gdańsku przy ul. Kartuskiej 245:
26 kwietnia (środa), godz. 9:30 - szkoła podstawowa (klasy 0 - III)
27 kwietnia (czwartek), godz. 9:30 - szkoła podstawowa (klasy IV -VI)
28 kwietnia (piątek), godz. 9:30 - gimnazja

Gratulujemy również wszystkim zdobywcom miejsc trzecich: Lenie Kryńskiej z zerówki, Zosi Dobkowskiej z kl. VI, Weronice Rostkowskiej z kl. II gimnazjum oraz osobom wyróżnionym: Dąbrówce Kucharz i Karolowi Mrowcowi z kl. II, Franciszkowi Daneckiemu z kl. III, Antoninie Wencie z kl. IV i Erykowi Tafel z kl. V, jak również gimnazjalistom Mateuszowi Skwarskiemu z kl. I i Antoninie Grabowskiej z kl. III.

Klementyna Kasprzyk-Kucharz



Jakub Czubasiewicz finalistą kuratoryjnego konkursu z fizyki

Gratulacje dla Kuby Czubasiewicza finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki.

Życzę dalszych sukcesów w konkursach przedmiotowych.
Dorota Szukalska


Jan Beszczyński finalistą konkursu przedmiotowego z historii

Do grona finalistów konkursów kuratoryjnych dołączył Janek Beszczyński, niewątpliwie wielki znawca historii. Przyjmij moje gratulacje!!!
Grażyna Niemyjska


Judyta Pacuła laureatką, Kornelia Lipowska finalistką wojewódzkiego konkursu z j. niemieckiego

Z radością informuję, że Judyta Pacuła z klasy III gimnazjum została laureatką, a Kornelia Lipowska finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego.
Gratulujemy!
Karolina Miller-Gontarek


Judyta Pacuła finalistką wojewódzkiego konkursu z j. angielskiego

Z ogromną przyjemnością informuję, że uczennica klasy III gimnazjum Judyta Pacuła została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.
Serdeczne gratulacje!
Joanna Kowalczyk


Judyta Pacuła laureatką "Mega olimpiady wiedzy z języka niemieckiego"

Wielkie gratulacje dla Judyty Pacuły z klasy 3g za zdobycie tytułu laureata XII Megaolimpiady Wiedzy z Języka Niemieckiego organizowanej przez Akademickie Liceum Ogólnokształcąće "Lingwista"!
Inf. Mirosława Czochańska


I miejsce Kornelii Lipowskiej w Wojewódzkim Konkursie Poezji i Prozy Niemieckiej

W dniu 09.05.2017 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Starogardzie Gdańskim odbył się Wojewódzkim Gimnazjalnym  Konkursie Poezji i Prozy Niemieckiej, którego organizatorem jest nauczycielka języka niemieckiego Hanna Szulc.

W tym roku w konkursie wzięło udział 13 szkół gimnazjalnych

Nasza uczennica z klasy 3g Kornelia Lipowska zdobyła pierwsze miejsce. Kornelia wystąpiła z wierszem Friedricha Schillera "Handschuh" (poln. Rękawiczka). Gratulujemy Kornelii sukcesu, odwagi i talentu, bo wiersz był recytowany w języku oryginalnym, czyli niemieckim. 

 




II miejsce w II Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Drużyna w składzie: Kornelia Lipowska, Judyta Pacuła, Bartek Plewczyński.




Kangur Matematyczny 2017

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU 
„KANGUR MATEMATYCZNY”


TYTUŁ LAUREATKI KONKURSU ZDOBYŁA:
AGNIESZKA PACEK KL. V

WYNIK BARDZO DOBRY W KONKURSIE ZDOBYŁ:
BARTŁOMIEJ PLEWCZYŃSKI KL. III GIM.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE ZDOBYLI:
MATEUSZ RUSZAŁA KL. II
PAWEŁ CZERMAŃSKI KL. IV
MAKSYMILIAN RADOMSKI KL. IV
ZUZANNA PRZYBORSKA KL. V
JAKUB KOWALSKI KL. V
KAROL GAJEWSKI KL. VI
MARTYNA CISZKIEWICZ KL. VI
PIOTR CHEREK KL. VI
DOMINIK URBAŃSKI KL. VI
ADAM PACEK KL. I GIM.
ANTONINA GRABOWSKA KL. III GIM.

POZOSTAŁE NAJLEPSZE WYNIKI W KLASACH:
ADAM CISZKIEWICZ KL. III 
IDA DZIERŻANOWSKA KL. II GIM.

Sukces Marty Czubasiewicz

Praca plastyczna Marty Czubasiewicz z kalsy I G została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Przyroda w kolorach- 2017.
Gratulujemy!
Inf. Małgorzata Polczyk




Trzecie miejsce Bartka Plewczyńskiego

Bartek Plewczyński z klasy II G 

zajął trzecie miejsce

W IV Wojewódzkim Konkursie Historycznym

Gdańszczanie – Pomorzanie - Polacy

Żołnierze Wyklęci

GRATULIJEMY!


OLIMPIADA WIEDZY O GDAŃSKU 2017

26 kwietnia odbyły się też eliminacje do finału Olimpiady Wiedzy o Gdańsku dla gimnazjalistów, w których wzięły udział dwie drużyny z naszej szkoły. Brawa dla Idy Dzierżanowskiej, Michaliny Szyszko i Michała Sachajko za zajęcie 5 miejsca oraz dla Adama Packa za zajęcie 11. miejsca. Podziwiam Was za wysiłek i wiedzę!!!
Grażyna Niemyjska



rok szkolny 2015/2016

Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska

Jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska dla uczniów szczególnie uzdolnionych

w kategorii osiągnięć naukowych za rok szkolny 2014/2015 otrzymali:



Bartłomiej Plewczyński z klasy II g

Barbara Klaudel - absolwentka 


a w kategorii osiągnieć sportowych za rok szkolny 2013/2014 otrzymali: 

Katarzyna Piernicka z klasy II g

Dagna Wójciak - absolwentka

Ewa Kalicka - absolwentka

Zuzanna Kopeć - absolwentka



rok szkolny 2014/2015

Stypendia Prezydenta Miasta Gdańska

Jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska dla uczniów szczególnie uzdolnionych w kategorii osiągnięć naukowych za rok szkolny 2013/2014 otrzymali:


Dagna Wójciak z klasy III g

Bartłomiej Plewczyński z klasy I g,


a w kategorii osiągnieć sportowych za rok szkolny 2013/2014 otrzymali:


Zuzanna Kopeć z klasy III g,


Milana Bilikiewicz - absolwentka


Bieg Oliwski

DZIEWCZĘTA KL. I

I miejsce Ewa Trenkner

III miejsce Kornelia Lipowska

CHŁOPCY KL. I 

I miejsce Franciszek Zajączkowski

III miejsce Jacek Krawczyk

DZIEWCZĘTA KL. III

I miejsce Natalia Czopek Rowińska

III miejsce Zuzanna Kopeć

CHŁOPCY KL. III

I miejsce Maksymilian Czapiewski



Konkursy przedmiotowe organizowane przez Pomorskiego Kuratora Oświaty

LAUREATKA etapu Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki - Dagna Wójciak - klasa III

FINALIŚCI etapu Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki - Barbara Klaudel, Natalia Czopek - Rowińska, Maksymilian Strugała - klasa III

LAUREATKA etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka polskiego - Barbara Klaudel - klasa III

FINALIŚCI etapu Wojewódzkiego Konkursu z Biologii - Barbara Klaudel i Ewa Kalicka - klasa III


XI REJONOWY KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ LUBIĘ POEZJĘ

Michał Sakłak z kl. III - wyróżnienie


V Wojewódzki Konkurs Historyczny II wojna światowa na Pomorzu Gdańskim

Bartłomiej Plewczyński z klasy I - III miejsce


Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego SPOTLIGHT ON THE USA

Marcel Ustowski i Jan Beszczyński z kl. I - III miejsce


XX edycja konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy"

Maksymilian Gontarek z kl.II - finalista etapu wojewódzkiego 


MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”

 KORNELIA LIPOWSKA KL. I - wyróżnienie

BARTŁOMIEJ PLEWCZYŃSKI  KL. I - wyróżnienie



WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Barbara Klaudel z kl. III - finalistka
Marta Urbaniak z kl. II - finalistka
Zuzanna Kopeć z kl. III - wyróżnienie



rok szkolny 2013/2014

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Pangea"

DO FINAŁU ZAPROSZENI ZOSTALI:

Jakub Sachajko kl. I

Dagna Wójciak kl. II

Natalia Czopek - Rowińska kl. II

 

NAJLEPSZY WYNIK W KLASIE III:

Monika Welz

 



XIII Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

Jakub Tomaszewski kl. I - II nagroda

Dagna Wójciak kl. II - wyróżnienie -
zdjęcie wybrane na okładkę informatora dot. edycji

Jan Dzierżanowski kl. II - wyróżnienie

 

Na wystawę pokonkursową zakwalifikowane zostały ponadto prace:

Małgorzaty Cherek kl. I, Maksymiliana Strugały kl. II, Barbary Klaudel kl. II, Małgorzaty Rossy kl. I, Zuzanny Kopeć kl. II.

pod kierunkiem p. M. Polczyk

 

 

 



IV Wojewódzki Konkurs Historyczny Historia Regionalna Sierpień '80

Karol Łubniewski kl. III - III miejsce

zdobywając tym tytuł Laureata IV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Historia Regionalna Sierpień 80.

Hubert Hildebrandt kl. II - finalista etapu wojewódzkiego



X Edycja Gdańskich Międzygimnazjalnych Zawodów w Pływaniu - MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ NIEZRZESZONEJ W PZP

III miejsce - ranking generalny szkół


Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

JAKUB SACHAJKO KL. I - wyróżnienie

JAKUB ŁUKASZUK KL. III - wyróżnienie
Najlepszy wynik w klasie II:
Patryk Łąpieś


Szkolny Konkurs Ortograficzny

1. Barbara Klauder kl. II
2. Zuzanna Kopeć kl. II
3. Ewa Kalicka kl. II


Wielki Maraton Czytelniczy

Dagna Wójciak kl. II - tytuł LAUREATKI konkursu

Agata Ćwiklińska kl. III - tytuł LAUREATKI konkursu

 

Barbara Klaudel kl. II - tytuł FINALISTKI konkursu

Zuzanna Dudanowicz kl. III - tytuł FINALISTKI konkursu

Aleksandra Hallmann kl. III - tytuł FINALISTKI konkursu

Ewa Kalicka kl. II - tytuł FINALISTKI konkursu

 




rok szkolny 2012/2013

FINALISTA etapu wojewódzkiego konkursu z informatyki - Maksymilian Słupski - klasa II

Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska

Jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska dla uczniów szczególnie uzdolnionych za rok szkolny 2011/2012 otrzymali:

 

Dagna Wójciak kl. I

 Agata Ćwiklińska kl. II

Mateusz Koba kl. III

Radomir Krawczykiewicz – absolwent



IX edycja Międzygimnazjalnych Zawodów w Pływaniu Młodzieży Niezrzeszonej W PZP

Medale dla naszej szkoły zdobyli:

Sempka Agnieszka kl. III – 50 m grzbiet – II miejsce

Szczęch Joanna kl. III – 50 m żabka – III miejsce

Czopek - Rowińska Natalia kl. I – 50 m kraul – II miejsce


Chłopcy kl. I – sztafeta 4 x 25m styl zmienny – III miejsce

Sakłak Michał

Czapiewski Maksymilian

Łąpieś Patryk

Leszczyński Jacek


Dziewczęta kl. I – sztafeta 4 x 25m styl zmienny – III miejsce

sztafeta 4 x 25m styl dowolny – II miejsce

Wójciak Dagna

Kopeć Zuzanna

Czopek - Rowińska Natalia

Czopek - Rowińska Julia


Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży otrzymał:

Radomir Krawczykiewicz - absolwent


MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY"



Talenty biologiczne!

Z przyjemnością informuję, iż do etapu finałowego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego zakwalifikowali się następujący uczniowie klasy trzeciej gimnazjum: Andrzej Wasilewski, Pola Gawrycka. Wielkie brawa i gratulacje dla nich za fantastyczne wyniki. Trzymajmy za nich kciuki w finale!
Równie wielkie brawa należą się wszystkim uczniom, którzy reprezentowali nasze Gimnazjum w etapie rejonowym konkursu. Uczniom klasy drugiej: Ani Dziurdzińskiej, Hani Nowak, Marcie Czubasiewicz, Tosi Starczewskiej i Mateuszowi Skwarskiemu oraz uczennicy klasy trzeciej Oli Libionce dziękuję za ich wysiłek i wolę walki.
Niech żyją wszyscy uczestnicy zajęć koła "Talenty biologiczne"!!!
Małgorzata Borzęcka


VII edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Oliwa"

Wielkie brawa dla uczniów naszego gimnazjum za zdobycie laurów w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym -"Oliwa".
JAN JANISZEWSKI- GRAND PRIX
JAN ALWASIAK- WYRÓŻNIENIE
Na konkurs wpłynęło 497 prac 97 autorów.
Uroczysty wernisaż oraz wręczenie nagród odbędzie się 21 lutego 2018 roku o godzinie 16.00 w siedzibie organizatora konkursu (Gdańsk Oliwa, ul.Wąsowicza 30) .
Laureatom serdeczne gratuluję
Małgorzata Polczyk

XIV Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

Wyróżnienie dla zespołu "Na Piętrze" (Ida Dzierżanowska, Jan Alwasiak, Julia Modrzyńska, Magdalena Chwal, Anna Szczęch, Barbara Laska,  Aleksandra Libionki, Kordian Jokiel.
Inf. Beata Dettlaff


X Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej

Z OGROMNĄ PRZYJEMNOŚCIĄ PRAGNĘ POINFORMOWAĆ O ZAJĘCIU I MIEJSCA PRZEZ nasz ZESPÓŁ WOKALNY NA X OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ. 
NASZ ZESPÓL "NA PIĘTRZE" w składzie:
Magdalena Chwal, Ida Dzierżanowska, Julia Modrzyńska, Anna Szczęch, Pola Gawrycka, Pola Leśniewska, Aleksandra Libionka, Barbara Laska, Natasza Narojczyk, Weronika Rostkowska , oraz Jan Alwasiak, Kordian Jokiel, Wiktor Czapiewski, Andrzej Wasilewski pokonał 38 uczestników i w kategorii zespołów dużych był NAJLEPSZY!! 
ZOSTALIŚMY ZAPROSZENI NA GALĘ HONOROWĄ 08.12 o 13.00 do SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 33 w Gdańsku. 

Indywidualnie w kategorii piosenki ludowej MAGDALENA CHWAL ZAJĘŁA IV miejsce
Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska,Prezydenta Miasta Gdańska oraz Narodowego Centrum Kultury 


GRATULUJĘ I DZIĘKUJĘ MOIM KOCHANYM ŚPIEWAKOM!!!

DZIĘKUJĘ MOIM KOLEŻANKOM I KOLEGOM, którzy umożliwili mi pracę z zespołem.
GRATULUJĘ RÓWNIEŻ RODZICOM, mają wspaniałych śpiewaków

ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW. 
Beata Dettlaff

Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy

Noemi Urbańska wykonała Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy 2017.
Gratulacje!







Michalina Szyszko finalistką Wojewódzkiego Konkursu"500 lat reformacji"

Gratulacje dla Michaliny Szyszko, która zdobyła tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie "500 lat reformacji" 
organizowanym przez XV LO w Gdańsku.
Grażyna Niemyjska

III Pomorskie Mecze Matematyczne - Zwycięstwo!

Dnia 19 stycznia 2018 r. uczniowie naszego gimnazjum zwycięsko rozpoczęli III Edycję PMM organizowaną przez Stowarzyszenie „bez rutyny” wraz z Wydziałem Matematyki Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Szkołę godnie reprezentowali: Hanna Gęba – kapitan, Ida Dzierżanowska, Pola Gawrycka, Olga Klaudel, Aleksandra Libionka, Andrzej Wasilewski z klasy III gimnazjum oraz Marta Czubasiewicz, Anna Dziurdzińska, Adam Pacek, Mateusz Skwarski z klasy II gimnazjum. Naszym dzielnym i mocnym przeciwnikiem była drużyna z Sopockiego Gimnazjum Autonomicznego.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Trzymajmy kciuki za kolejny mecz!

Justyna Sławińska








Hania Gęba w finale Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

Z przyjemnością informuję, że do etapu finałowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowała się Hania Gęba z klasy III gimnazjum.

GRATULUJEMY
i trzymamy kciuki!!!

Martyna w finale Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Z przyjemnością informuję, że do stopnia wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zakwalifikowała się Martyna Kapitańska z klasy II gimnazjum.

Gratulujemy!


Kontakt

I Społeczne Gimnazjum STO
ul. Polanki 11
80-308 Gdańsk

tel. +48 (58) 552-43-61
tel.kom. +48 512 33 88 11
fax. +48 (58) 558-50-40

ibe
seo
1procent
Polanki - Szkoła Podstawowa
Społeczne Towarzystwo Oświatowe
Szkoła z klasą
Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją