projekty i imprezy szkolne

Multi PAŹDZIERNIK 2017

Wyjątkowe MULTI

W minioną niedzielę wczesnym rankiem pożegnaliśmy na lotnisku naszych gości z miasta Oberhausen, którzy przyjechali do nas na wymianę międzynarodową w ramach projektu Multi. Choć to już ósmy raz, kiedy nasza szkoła bierze udział w tym projekcie jako gospodarz, to to Multi było naprawdę wyjątkowe. Dotychczas bowiem gościliśmy tylko młodzież z Niemiec. Tym razem, oprócz grupy z Oberhausen, przyjechało 14 osób z Zaporoża na Ukrainie. W sumie stworzyliśmy ponad pięćdziesięcioosobową grupę z trzech narodowości! Mimo iż pogoda nie była dla nas łaskawa, to czas spędzony wspólnie na projektach i zwiedzaniu zaowocował kilkoma łzami pożegnalnymi na lotnisku. Dlatego mamy nadzieję, że z większością naszych gości będziemy mogli spotkać się w przyszłym roku w Oberhausen. Multi zaczyna się tam 11 sierpnia 2018 r. i będzie trwało dwa tygodnie. Poniżej kilka zdjęć dokumentujących naszą działalność w Gdańsku. Dziękujemy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za wsparcie finansowe naszej wymiany w Gdańsku oraz pani Joannie Dąbrowskiej z Fundacji Pracowni Kultury za ogromną pracę i współorganizację całego programu.

Inf. i fot. Mirka Czochańska

Multi 2016

MULTI w naszej szkole to już niemal tradycja. Tym razem  nasi goście z Niemiec przyjechali do Gdańska 

 

19 sierpnia. Już następnego dnia cała grupa wyjeżdżała do Miechucina, gdzie przez cztery dni mieliśmy gry i zajęcia terenowe, służące integracji. Na początku nie było łatwo, bo problemem była bariera językowa. Niemcy trzymali się z Niemcami, a Polacy z Polakami. Jednak już pod koniec wspólnego wyjazdu język nie stanowił problemu. Z Miechucina wracaliśmy zintegrowani. Potem było już tylko lepiej. Weekend był wolny od jakichkolwiek zajęć i można było samemu zorganizować sobie czas. W poniedziałek 26 sierpnia wspólnie pojechaliśmy do byłego obozu koncentracyjnego „Sztuthof” w Sztutowie. Tam naszym zadaniem było w grupach opracować plakat na wybrany temat i przedstawić go reszcie w języku angielskim. Dwa następne dni byliśmy podzieleni na dwie grupy (oczywiście mieszane). Każda z grup była w Aquaparku i na zajęciach sportowo-akrobatycznych oraz na warsztatach świec z wosku pszczelego. W przerwie jednego dnia wspólnie wszyscy grali w grę „Kolejka”, a drugiego brali udział w warsztatach tanecznych w klubie tanecznym „TOP dance”. Następny dzień był ostatnim dniem w którym były jakiekolwiek zajęcia. Dzień zaczynaliśmy od ponownych warsztatów tanecznych a następnie na uniwersytecie wypełnialiśmy ankiety dotyczące Europy i MULTI. Potem wspólnie oglądaliśmy zdjęcia robione podczas trwania projektu. Sobota była dniem wolnym. W niedzielę po południu nasi goście wracali z powrotem do Niemiec. Pożegnanie było trudne, ponieważ po dwóch wspaniałych, wspólnych tygodniach czuliśmy się jakbyśmy znali się od dawna.

MULTI to wspaniały projekt - można dzięki niemu polepszyć swoje umiejętności komunikacji, poćwiczyć język, ale przede wszystkim  poznać  wielu cudownych ludzi, świetnie spędzić czas i mieć masę świetnych wspomnień.

Zuzia, IIIg

Od 1997 roku spotykamy się w jesienną sobotę w oliwskim Ogrodzie Zoologicznym. Pomysłodawcą tej imprezy jest nasza polonistka Bożena Ptak. Kiedy w wyniku powodzi w Opolu ucierpiały zwierzęta w tamtejszym ogrodzie, spontanicznie zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, łącząc szlachetny cel z dobrą zabawą. Oczywiście bez życzliwości pana Michała Targowskiego i jego pracowników z ZOO nie byłoby festynów. Każda klasa ma w organizacji imprezy swój udział. Jedni kwestują w ogrodzie, inni przygotowuja loterię fantową, jeszcze inni bieg sprawnościowy, słodki poczęstunek w Polankowej Kawiarence, reklamę, plakaty, zaproszenia czy występy na festynowej scenie. Rodziców zadaniem jest sponsoring, pieczenie ciast, zorganizowanie nagłośnienia czy sprzętu sportowego. Pomogliśmy już w ten sposób przyjaciołom z III Społecznej Szkoły Podstawowej, także dotkniętej powodzią, szkole czeskiej, naszym oliwskim zwierzakom, dzieciom ze szkoły polskiej na Białorusi, z która dotąd utrzymujemy bardzo zażyłe kontakty. Na naszych festynach grali: Detko Band, Mietek Blues Band, Wojtek Staroniewicz, Zespół Zayazd, Ajagore z Ewą Szwajlik i in.. Angażujemy do tego przedsięwzięcia ciągle nowe siły z dzielnicy Stara Oliwa, bo ta lokalna integracja służy mieszkającej tu społeczności.
Do wspólnej zabawy zapraszamy uczniów okolicznych szkół, członków stowarzyszenia Przyjaciele Starej Oliwy skupionych przy Domu Zarazy. W tym roku dołączyła do nas redakcja Radia HIT FM.

Inf. Bożena PtakOpłatek 2017 Dzień św. Mikołaja Festyn Rodzinny w Zoo 2017 Bieg Oliwski 2017

Opłatek 2017

Europejskie Centrum Solidarności
14 grudnia 2017 r.

Wszystkich zdjęć: 152

Dzień św. Mikołaja

6 grudnia 2017 r.

Wszystkich zdjęć: 89

Festyn Rodzinny w Zoo 2017

Lubimy się bawić!

Wszystkich zdjęć: 168

Bieg Oliwski 2017

10 października 2017 r.

Wszystkich zdjęć: 204

Multi 2017 Październik International Village „Exodus XX wieku- Drogi do Gdańska”

Multi 2017 Październik

Wyjątkowe MULTI

Wszystkich zdjęć: 22

International Village

WYJAZD NA SŁOWACJĘ - maj 2015

W roku szkolnym 2014/2015 nasze gimnazjum brało  udział w projekcie „International village”

Wszystkich zdjęć: 24

„Exodus XX wieku- Drogi do Gdańska”

Wszystkich zdjęć: 6