rok szkolny 2011/2012

Smak Przygody, czyli gdy wiatr wieje w żagle Urodziny Maksymiliana z kl. III g Egzamin Gimnazjalny Spotkanie z pisarzem - Zenonem Gołaszewskim

Smak Przygody, czyli gdy wiatr wieje w żagle

17 maja klasa pierwsza gimnazjum, była na rejsie organizowanym przez Szkołę pod Żaglami. Dla większości z nich żagle były czymś całkiem nowym, co potęgowało ciekawość i dziewcząt i chłopaków. Wyprawa zaczęła się w Muzeum Morskim, w Gdańsku Głównym.

Wszystkich zdjęć: 115

Urodziny Maksymiliana z kl. III g

7 maja wpisał się do historii szkoły bardzo szczególnie. Tego dnia niezwykle lubiany i doceniany przez nas Maksymilian Kropisz z klasy III gimnazjum obchodził swoje 18 - te urodziny! Każdy z nas wie, jak jest to ważna i magiczna chwila. Z tej okazji Pani Dyrektor zamówiła przepyszny tort i wszyscy mogli cieszyć się wraz z Jubilatem.

Wszystkich zdjęć: 34

Egzamin Gimnazjalny

W dniach 24 - 26 kwietnia uczniowie klasy III gimnazjum pisali ważny w swoim życiu - egzamin gimnazjalny. Pierwszego dnia zmagali się z historią i wos - em, a następnie językiem polskim, drugiego - najpierw z przedmiotami przyrodniczymi, a później - matematyką. Trzeciego - ostaniego dnia sprawdzali swoją wiedzę z języka angielskiego lub niemieckiego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Zdenerwowanie towarzyszło im każdego dnia, ale pomimo tego dzielnie znosili kolejne części egzaminu. Trzymając kciuki czekamy na wyniki.

Wszystkich zdjęć: 40

Spotkanie z pisarzem - Zenonem Gołaszewskim

W poniedziałek 16 kwietnia w Bibliotece Oliwskiej młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z historykiem, religioznawcą, tłumaczem, autorem wielu książek - panem Zenonem Gołaszewskim.

Wszystkich zdjęć: 9

Spotkanie z poetką - Bożeną Ptak Akcja Cichy Przyjaciel Próby do przedstawienia Próbny Egzamin Gimnazjalny

Spotkanie z poetką - Bożeną Ptak

W lutowy wieczór, w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Mariackiej odbyło się spotkanie z Naszą Nauczycielką - poetką Bożeną Ptak. Poraz kolejny zauroczyła obecnych swoją poezją i poczuciem humoru, wsród wielu gości byli tez nasi nauczyciele i uczniowie - może przyszli poeci?

Wszystkich zdjęć: 12

Akcja Cichy Przyjaciel

Od wielu już lat w naszej szkole 14 lutego, oprócz Walentynek, obchodzimy Dzień Cichego Przyjaciela. Kilka dni wcześniej klasy losują się nawzajem, aby przygotować dla siebie niespodzianki. W tym roku było gwarno, słodko, zabawnie, śmiesznie, niezwykle, śnieżnie i przyjemnie.

Wszystkich zdjęć: 29

Próby do przedstawienia

Każdy z nas wie, że próby do wielkiego przedstawienia opłatkowego są dużym przeżyciem. Początkowo przebiegały dość chaotycznie. Aktorzy mieli problemy z poruszaniem się, zapamiętaniem tekstu, szukali dobrych pomysłów na kostium, by spektakl spodobał się oku widza. Nad wszystkim czuwały jednak panie: Beata Dettlaff, Małgorzata Polczyk i Joanna Klonowska i stopniowo doprowadzały do porządku zadania, które trzeba było wykonać.

Wszystkich zdjęć: 30

Próbny Egzamin Gimnazjalny

W dniach 7, 8 oraz 9 grudnia w salkach katechetycznych odbył się próbny egzamin gimnazjalny. Pierwszego dnia była część humanistyczna: historia i wos oraz po przerwie język polski. Drugiego natomiast były przedmioty przyrodnicze oraz matematyka i ostatniego – dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony języka obcego.

Wszystkich zdjęć: 11

Zawody pływackie Andrzejki Lekcja obywatelska Apel

Zawody pływackie

6 grudnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gdańsku odbyły się Międzygimnazjalne Zawody w Pływaniu.  Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów, a w całej imprezie wzięło udział 11 szkół z Gdańska. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a rywalizacja w każdej konkurencji niezwykle emocjonująca.

Wszystkich zdjęć: 29

Andrzejki

W środę 30 listopada, jak większość wie, odbyły się „Andrzejki”. Nasze gimnazjum stało się wielkim centrum przepowiedni. W powietrzu unosił się zapach kadzidła, dziewczyny zamieniły się w kolorowe cyganki, niektórzy chłopcy też …

Wszystkich zdjęć: 11

Lekcja obywatelska

25 listopada sala prezydialna Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego zamieniła się w salę lekcyjną, a wicewojewoda Michał Owczarczak w nauczyciela. Poprowadził bowiem pierwszą lekcję wychowania obywatelskiego, na którą została zaproszona młodzież naszego gimnazjum. Tematem spotkania była administracja publiczna i rola wojewody. 

Wszystkich zdjęć: 18

Apel

20 października odbył się uroczysty apel dla całej szkoły, podczas którego Pani Dyrektor ogłosiła wyniki wyborów Zarządu Samorządu Szkolnego. Uczniowie z klas od I SP do III G w tajnym głosowaniu zdecydowali, że w tym roku szkolnym przewodniczącym został Radomir Krawczykiewicz z klasy III gimnazjum.

Wszystkich zdjęć: 8

Dzień Nauczyciela w II i III gimnazjum IX Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2011 Bieg Oliwski Złota Szkoła

Dzień Nauczyciela w II i III gimnazjum

14 października to dzień niezwykły - wszyscy życzymy wielu radości naszym nauczycielom, dziękujemy im za dotychczasowe starania. I choć tego dnia dziewczęta z II i III gimnazjum pojechały na zajęcia, chłopcy z obydwu klas postanowili sprawić niespodziankę nauczycielom.

Wszystkich zdjęć: 17

IX Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2011

Dnia 13.X. 2011 nasi uczniowie byli gośćmi 9 Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2011. Zaproszenie na targi było miłym zwieńczeniem trudu twórczego, który młodzi artyści włożyli przygotowując prace plastyczne na konkurs "Dworzec kolejowy marzeń".

Wszystkich zdjęć: 5

Bieg Oliwski

5 października 2011r. odbył się coroczny Bieg Oliwski. Tego dnia wszyscy uczniowie byli podekscytowani perspektywą zawodów, bo zapowiadało się na to, że będzie duża konkurencja.

Wszystkich zdjęć: 29

Złota Szkoła

Dnia 23 września o 8:45 całe nasze szkolne gimnazjum wybrało się na wykopki do malowniczej wsi Sylczno na Kaszubach. Na miejscu byliśmy już o około 10:30. Gospodarz powitał nas czule i zmotywował do pracy. Gdy byliśmy już na polu rozpoczęła się nasza „praca”. Wszyscy zbierali dokładnie wszystkie ziemniaki i już pół godziny później zgodnie ustaliliśmy, że to ciężka praca. Po takim wysiłku był smaczny obiadek i chwilka odpoczynku. 

Wszystkich zdjęć: 184

23.08.-05.09.2011 - Multi w Gdańsku

23.08.-05.09.2011 - Multi w Gdańsku

W poniedziałek 05.09.2011 pożegnaliśmy na lotnisku jedenastoosobową grupę młodzieży z Oberhausen w Niemczech. To już piąty raz, kiedy to młodzież naszego gimnazjum gościła w swoich rodzinach zupełnie nieznane osoby.

Wszystkich zdjęć: 241