Spotkaliśmy się w zoo.

2018-09-08

Spotkaliśmy się w zoo.

Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić.                                                    Carroll Lewis

W tym roku jak zwykle uczniowie starszych klas SP i trzeciej gimnazjum, a także rodzice i nauczyciele robili wszystko, aby najmłodsi świetnie się bawili.

Strongman

Koordynator: p. Dorota

Uczniowie: kl. VII Zosia, Amelka, Agata, Pola, Natka

Zawodnicy, stojąc na mecie, na sygnał przyciągali do siebie oponę zaczepioną na linie. Po przesunięciu opony za linię mety  zawodnik toczył ją na miejsce i biegiem wracał na metę. Wygrywał ten, który najszybciej wykonał zadanie.

2.   Wyścig w workach

Koordynator:  p. Marzena i p. Grzegorz

Uczniowie: kl. VII Krzyś, Kuba Ko., Igor, Czarek

3.   Krykiet

Koordynator: p. Basia, p. Mirka

Uczniowie: kl. VII Agnieszka, Jan A., Eryk, Zuzia

Celem gry było toczenie kulki po odpowiednio wyznaczonym torze. Uczestnicy wykonywali kolejno po jednym uderzeniu, starając się trafić w odpowiednią bramkę. Kto trafił, był uprawniony do kolejnego uderzenia, a kto nie trafił czekał, aż inni wykonali swoje uderzenia.

Wariant I

Najmłodsi uderzali kulką, cały czas trafiając kolejno do bramek.

4.   Tor przeszkód

Koordynator: p. Małgosia B. p. Ania B.

Uczniowie: kl. VII Jan W., Kuba Kr., Marcel, Filip

Zawodnicy pokonywali dwa tory przeszkód ustawione z lasek, małych płotków i kółek hula-hop. Po jego pokonaniu zawodnicy rzucali woreczkiem do celu. Dwóch uczestników pokonywało tor na wyścigi.

5.   Spadochron

Koordynator: p. Asia, p. Magda

Uczniowie: kl. VIII Filip, Dominik, Martyna, Martyna, Zosia.

FaPod kierunkiem pań koordynatorek dzieci falowały spadochronem i przebiegały pod nim. Podrzucały piłki  gumowe na powierzchni spadochronu. Cwałowały bokiem, a na sygnał zmieniały kierunek. Przechodziły przez tunel i bawiły się w kotka i myszkę.

6.   Proca

Koordynator: Ania H. Asia K.

Uczniowie: kl. VIII  Oliwier, Witek, Jan

Pomiędzy drzewami zaczepiono 2 gumy połączone materiałem, na którym miano umieszczać gumową piłkę, a następnie, naprężając gumy,  strzelać do kółka hula-hop przymocowanego do lasek i pachołków. Co coś jednak poszło nie tak, więc zabawę zmodyfikowano.

Grom zręcznościowym towarzyszyły: malowanie twarzy (panie Justyna i Marlena oraz Martyna K., loteria fantowa (klasa IV), kawiarenka (klasa VI), "magiczne drzewo" (p. Mariola).

Na koniec festynu wśród uczestników sportowych zmagań rozlosowano dziesięć kart do Alfy na ściankę wspinaczkową oraz wiele, wiele nagród pocieszenia. A już naprawdę na sam koniec ustawiła się ogromna kolejka po lizaki, które hojnie rozdawała dzieciom p. Ewa K.

W tym roku zmieniła się też scenografia. Stojący na trawie drewniany stół z wysokimi krzesłami dookoła  przywodził na myśl podwieczorek u Szalonego (albo Zwariowanego) Kapelusznika, a pole do krykieta kojarzyło się z grą, na którą Królowa, spotkana przez Alicję z Krainy Czarów, zaprosiła wielu wspaniałych gości.

Wspólna zabawa udała się znakomicie, także za sprawą słońca, które wbrew  prognozom ani na chwilę nie schowało się za chmury. Pewnie dlatego, że było na co patrzeć.

Festyn jak zwykle miał cel charytatywny. Zebrane z loterii i kawiarenki pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie zaprzyjaźnionej ze szkołą chorej dziewczynki, a pieniądze wydane przez Rodziców na karty wstępu przyczynią się na pewno do poprawy bytu mieszkających w zoo zwierząt.