Gala WMC 2018/2019

2019-05-10

Gala WMC 2018/2019

9 maja w W Europejskim Centrum Solidarności przy placu Solidarności 1 w Gdańsku w trzech odsłonach odbyła się gala WMC 2018/2019. Naszą szkołę, która jest współorganizatorem konkursu, reprezentowała pani dyrektor Hanna Sempka i współautorka formuły konkursu Ewa Niechwiedowicz.

Wśród kilkuset nagrodzonych nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Radosław Kowalski z trzeciej klasy SP, Dąbrówka Kucharz z klasy czwartej SP oraz Paweł Czermański z klasy szóstej. GRATULUJEMY!

Ostatnią część finałowej uroczystości brawurowo prowadzili uczniowie trzeciej gimnazjum (Anna Dziurdzińska, Jan Alwasiak oraz Tymon Gustin-Naryniecki). W części artystycznej wystąpiły z dużym powodzeniem Helena Chyła,  Hania Sznajder oraz Natalia Ulasińska którym akompaniowała pani Beata Dettlaff, zachwycając zgromadzoną publiczność swoją grą na pianinie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się autorzy książek dla dzieci pani Wioletta Piasecka, pani Elżbieta Zubrzycka oraz pan Andrzej Perepeczko, którzy swoją obecnością  nie tylko zaszczycili galę, ale również skierowali do maratończyków krótkie przemówienia.

Hor