Koniec roku szkolnego!

2019-06-19


Koniec roku szkolnego!

Koniec roku szkolnego miał w tym roku (jak każdego innego) trzy odsłony. 

1. odsłona miała miejsce w Oliwskim Ratuszu Kultury, gdzie odbył się niezwykły happening przygotowany przez klasę siódmą i jej wychowawczynię p. Dorotę Sz. Uczniowie klasy ósmej i tzreciej gimnazjum zostali schwytani dzięki listom gończym przez grupę antyterrorystyczną i postawieni przed wysokim trybunałem, a po odczytaniu im zarzutów - skazani na odbywanie dalszej edukacji w szkołach licealnych. 

Scenerią 2. odsłony był kościół ojców cystersów, gdzie odbyła się msza dziękczynna za mijający rok szkolny, której przewodniczył o. Krzysztof, a oprawę muzyczną zapewniła pani Beata Dettlaff wraz z chórem szkolnym. Czytanie liturgicze proklamował Adam Pacek, a psalm responsoryjny zaśpiewała Barbara Laska, uczniowie III klasy gimnazjum. W czasie komunii dzieci z III klasy pięknie zagrały na fletach.

3. odsłona to spotkanie klas IV - III G w auli LO nr 5, gdzie wręczono dyplomy i nagrody za specjalne osiągnięcia, stypendia, świadectwa z wyróżnieniem oraz podziękowania dla rodziców klasy VIII i III gimnazjum szczególnie angażujących się w pracę szkoły. Pani dyrektor podziękowała także wychowawcom odchodzących klas, podkreślając ich troskę o wychowanków. Zgromadzeni na sali uczniowie oklaskami na stojąco uhonorowali panią Grażynę N. również żegnającą się  ze szkołą.

W tym roku trojgu uczniom przyznano tytuł Osobowości Roku: Dominikowi Urbańskiemu z klasy VIII oraz Martynie Kapitańskiej i Tymonowi Gustin-Narynieckiemu, uczniom trzeciej klasy gimnazjalnej.

Przez kilkugodzinne pożegnanie roku szkolnego 2018/2019 przewijał  się motyw bycia dla innych. Tego życzyli swoim wychowankom wychowawcy, pani Dyrektor i o. Krzysztof.

Żegnaj szkoło! Witajcie wakacje!


Kontakt

I Społeczne Gimnazjum STO
ul. Polanki 11
80-308 Gdańsk

tel. +48 (58) 552-43-61
tel.kom. +48 512 33 88 11
fax. +48 (58) 558-50-40

ibe
seo
1procent
Polanki - Szkoła Podstawowa
Społeczne Towarzystwo Oświatowe
Szkoła z klasą
Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją